PTEJTE SE:

Karel Kodlos Hohl

Brno, Czech Rep.

Tel.: +420 605 805 764

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook: 

facebook.com/KarelKodlosHohl

 

 

 

O Kodlosovi

Vítejte přátelé na stránkách s mým autorským kresleným i psaným humorem. Přeji Vám hodně neskonale příjemných zážitků, radost, smích, dobrou náladu, blažený pocit, že nic není problém, optimismus a hlavně klídek.

Něco o mě:

Bydlím v Brně, kde i kreslím. Inspiraci však sbírám ve všech koutech České republiky.
Publikuji nebo jsem publikoval v Dikobrazu, Sorry, Deníku.

Kreslím pro firmy obrázky do newsletterů (Tipsport), firemních časopisů (AD REM - čtvrtletník vzdělávací agentury TSM) či obrázky na PF, produktové listy a Vildovi Čokovi na obal CDéčka. :)

 

Díky mému širokému rozhledu, který jsem si po celý svůj dosavadní život dokázal vybudovat, aníž bych se tím nějak chlubil, mohu využívat nekonečný rezervoár námětů na své vtipy. Umím si tak udělat legraci nejen z výbuchu supernov, rozpínavosti vesmíru či aragonce politiků, ale také z uplácení rozhodčích, zvedání cen a živelných katastrof.

Díky mým synům - hokejistům má zvláštní místo v mém kreslířském životě hokej. Je to krásná, rychlá, kolektivní hra pro pravé chlapy, která přináší témata pro kreslený vtip stejně jako jiné sporty, jako je například golf, fotbal nebo národní házená. V mých obrázcích ze života hokejistů se odráží především radost z hokeje. Stejně jako v jiných sportech a oborech lidské činnosti se také tato překrásná hra nevyhnula problému kamarádíčkování, arogance a všemoci peněz. Odpusťte mi proto, pokud se někdy nechám unést a svým obrázkem nastavím tomuto celespolečenskému problému zrcadlo. Fixa a výkres je moje jediná zbraň.

Humor v České republice je na ústupu. Nejen v tom, že je méně lidí, kteří jej umí udělat, ale je méně i těch, kteří se umí a chtějí opravdově zasmát. Přeji si, vlastně v to věřím, že jednou budeme humor hltat plnými doušky, kde by to nyní nikdo nečekal. Na úřadech, v obchodech, na ulici, na stadionech.... Prostě všude.

Smějte se přátelé, Váš Kodlos