Kodlos na kole po Brně

Cestou jsem potkal opavské fanoušky, kteří si pitím piva  na zahrádce hned vedle stadionu v Brně na Srbské krátili čekání na zápas Opava - Liberec. Opava totiž hraje prozatím svoje domácí zápasy v Brně v Králově Poli, protože nemá vyhřívaný trávník, což je v těchto dnech legrační. Legrační je také to, že Opavští nemohli využít stadion v mnohem bližší Karviné, protože je tamní stadion financován z evropských dotací a nemůže být tudíž pronajímán. A na Baníku nehráli ze stejného důvodu, proč nebude nikdy hrát Real Madrid domácí zápasy na barcelonském Camp Nou a v Katalánsku celkově.

Stejně jako není normální někoho šikanovat, kvůli tomu, že nemá vyhřívaný trávník, není normální pohled na to, co zbylo z řeky Svratky hned za hrází brněnské přehrady. Skoro nic. Z Česka uniká voda stejně jako dividendy. 

 

Ačkoliv bydlíme prakticky v centru Brna, máme asi tři kilometry od domu srnky a muflony. Pobíhají v oplocené oboře. Vždycky se s nimi pozdravím a trošku si jim i postěžuju, co mě v poslední době nejvíc nedává spát. Myslím, že mají potom takový smutný oči, tak mě možná rozumí.