Kodlos a běhání pro zdraví II

 

Možná jste si všimli, že jsem v poslední době mnohem méně na fb. Je to tím, že chodím furt běhat. I teď jsem se šel domů jen osprchovat, sežeru proteinovou tyčinku a půlku banánu a za chvilku zas valím.

Včera jsem si dokonce vylepšil čas na mé oblíbené trati. Okruh přes Špilberk a Hlinky jsem zaběhl za skvělých 46:32sec. Je to teda jen hrubý odhad bo sem si na začátku běhu zapomněl zmáčknout stopky, ale i tak dobrý ne?

Trať ze Špilberku přes Mendlák do Pisárek a dál do Žabin vede kolem starobrněnskýho pivovaru. No ono se tomu říká jako staro-brno, ale my milovníci globalizace a zahraničního kapitálu tomu říkáme novo-Heineken, ale i tak je běh kolem starobrněnské pivnice skvělá zkouška, jestli se zastavím nebo ne.

Jinak co se týče pozitivního dopadu běhu na lidský organismus, mám k tomu trochu výhrady. Minulou středu jsem měl strašně blbou náladu, že si ji ani neumíte představit. Zničehonic jsem si šel zaběhat a hle, endorfiny zapracovaly a domů jsem přišel vysmátý a s úsměvem v obličeji. Dobře, běh mě dostal z deprese, ale já se ptám - je vůbec zdravé takhle rychle měnit nálady?