Kreslení

Furt to mám s tím kreslením stejný, nebaví mě to. Chtěl jsem například nakreslit nějakou velkou loď, třeba ve své době největší z nich - Titanik jak vyplouvá v roce 1912 z přístavu Southampton na širý oceán a okolo na molu obrovský dav lidí, kteří mu nadšeně mávají. Nakonec jsem to vzdal a nakreslil jsem tento slavný parník až po několika dnech plavby a to přesně 15. dubna ve 2:20hod po půlnoci, asi tři hodiny po tom, co ho sestřelil ten kus ledu na obrázku vlevo.

 

 

O řepce olejce

I přesto, že jsem se celou cestu z Ismaningu do Mnichova věnoval řízení, abych nesjel ze silnice, všiml jsem si všude okolo obrovských ploch osetých řepkou olejkou. Až mě zamrazilo, jak dlouhé má Babiš prsty.  

Číst dál...

Kodlos a D1

Včera jsem jel zase z Německa do Brna. A udělal jsem chybu. Zvolil jsem totiž severní trasu přes Prahu. Nic proti našemu hlavnímu městu, její historické centrum je okouzlující a jsou tam kromě námi zvolených psychopatů také velmi slušní, krásní a velmi šikovní lidé. 

Číst dál...

Kodlos má chytré hodinky

Vzhledem k tomu, že minulý systém selhal a nenechal mě dostudovat a já jsem tomu navíc taky zrovna dvakrát nepomohl, musím vzdělání nahradit něčím jiným. Ježíšek, no ona to byla Majoránka, mi donesl chytré sportovní běžecké hodinky. Jsou skvělé, všechno ví, třeba to kde jsem, v jakém čase a jak jsem tam ocitl, ale umí třeba v mnohém i poradit. Ve fitness mě například po asi šesti sériích na bench-press varují, že se nacházím ve velmi stresové situaci. Jsou taky velmi odolné a dokonce voděodolné až do padesáti metrů. To asi ale nevyužiju, bo do takové hloubky běhat nechodím. 

Běh na delší tratě

Rozhodl jsem se, že se začnu víc věnovat běhu na delší tratě. Nestačí jen "kdo uteče vyhraje", je potřeba běžet i co nejdál.

Příprava na půlmaraton

Už to tak vypadá, že se 12.září 2021 objevím na vídeňském halfmarathonu. Dnes jsem začal s přípravou. Uběhl jsem na trase Fröttmaninger Berg a zpět celkem 15kiláků, takže mě stačí už jen šest. Čas na kilometr 4min50sec znamená, že se můžu už jenom zlepšovat :)