Kodlosův opravník hokejových omylů

Vzhledem k přetlaku klínů, které se na mě valí z řad odborných hokejových kruhů, jsem si prosím dovolil tyto zpracovat a vrátit je zpět v opravené podobě.

Trenéři jsou pod tlakem na výsledky?
Trenéři jsou především pod tlakem, aby dali příležitost těm "pravým". A tomuto tlaku, který si v sobě vytvořili sami, nebo jejich okolí, prostě a jednoduše mnozí podléhají.
Uzavření extraligy juniorů (i když už zase od sezony 2018/19 znovu otevřené :)), a uzavření návazné druhé nejvyšší soutěže WSM ligy, jim tuto tíživou :) situaci jistě usnadnilo  ... A extraliga? Nechápu, že ji ještě neuzavřeli. Tlaky by tu jistě byly. Na WSM ligu někde už ani nemusí otevírat tribuny pro diváky a nikoho tato situace netíží. Každopádně čest všem trenérům, kteří umí odolávat tlakům z kterékoliv strany a zachovají si svoji tvář.

Rodiče hovoří trenérům do výchovy mladých hráčů.
Pokud jsou trenéři svéprávní a rodiče, jejich konexe či peníze, klub nepotřebuje, jaký je problém s těmito rodiči prostě nekomunikovat, ignorovat je?!!
Je zajímavé, že v klubech to s některými rodiči umí a s některými jim to nějak nejde.

Talenti odchází moc brzy do zahraničí.
Vše tady směřuje do zahraničí. Ukažte mě majitele X6ky, který prosazuje kluka do reprezentace a v šestnácti do Áčka kvůli tomu, aby mu kluk zůstal v Česku.

Hokej zrychlil, musíme vychovávat rychlé hráče.
Rychlost v nohou je na ledě zbytečná, pokud hlava zůstane na střídačce. Celkově chybí komplexní pohled na hokejovou kvalitu hráčů. Obránce má být vysoký. Takže pracujeme s vysokými obránci, kteří mají v patnácti dva metry a pak se modlíme, aby se naučili obstojně bruslit. Učíme je střílet, ale neučíme je vytvořit šanci na střelu pro spoluhráče.

Nevyklízíme pozice.
Vyklízíme. Nejdeme dolů tak rychle jen díky tomu, že "dohnat" Rakousko a Francii je běh na dlouhou trať. A oni nahoru také nijak nespěchají.

Hráč musí být na ledě vidět.
Na ledě musí být vidět jeho přínos pro tým. Vychováváme v mládežnických týmech sběratele bodů, kteří mají výsledný úspěch týmu až na druhém, třetím místě.

Na přesilovky chodí ti nejlepší.
Kolika týmům by se přesilovky dařily daleko více, kdyby tam chodili opravdu ti nejlepší.
Účast v přesilovce není jen o příležitosti sbírat body, ale také o jistotě, že nevypadnete z tempa. Zatraceně důležitá věc. A trenéři to moc dobře vědí.

Dáváme příležitost mladým.
Chybí systém vyhledávání talentů. Nahradilo jej telefonování, doporučování, prostě lobbing. V takovém pseudosystému je zcela irelevantní, zda dostávají v A- týmech příležitost mladí hráči, když se tam ti praví stejně nedostanou. Ano, někdy tím sítem skutečně projde někdo talentovaný, ale daleko víc jich tento pseudosystém zabije.